Mėsos brandinimo spinta DX500

Mėsos brandinimo spinta Dry Ager DX500 Premium S

MT520-01-006-2

Komplektacija

1 x DRY AGER® Dry Aging brandinimo kamera DX 500® Premium S (su SmartAging®)
1 x DX0026 įstumiama lentyna
1 x DX0028 grindų lentyna


DX500Premium (S) - tai profesionalus Vokietijoje pagamintas brandinimo šaldytuvas, su kuriuo galite lengvai brandinti kiaulieną, jautieną, kumpius, dešras, žuvį, sūrį, makaronus ir kt. produktus.
Durys, korpusas pagaminti iš aukštos kokybės nerūdijančio plieno.
Stiklinės durys, turinčios UV spindulių apsaugą.

  • Saugus ir patikimas atsiskaitymas už prekes per El. Bankininkystę Saugus ir patikimas atsiskaitymas už prekes per El. Bankininkystę
  • Platus prekių asortimentas ir greitas prekių pristatymas Platus prekių asortimentas ir greitas prekių pristatymas
3 085,50 €
Kiekis
Paskutinė prekė
  • Vidaus matmenys: 49,3 x 43,7 x 71,2 cm (P x G x A)
  • Išorės matmenys:  60 x 61 x 90,5 cm (P x G x A)
  • Bendra ir vidaus talpa: 155/134 l
  • Maitinimas: 220 240 V / 50 Hz
  • Elektrinis sunaudojimas be durelių apšvietimo: 1,0 kWh / 24 val.
  • Temperatūros reguliavimas ribose: nuo 0ºC iki +25ºC
  • Temperatūros reguliavimas elektroniniu būdu, kurios tikslumas:  0,1 ºC
  • Drėgmės reguliavimas ribose: nuo 60% iki 90% santykinės drėgmės
  • Nereikalingas tiesioginis pajungimas prie vandens tinklo.
  • Oro judėjimo ir srauto palaikymas per DX AIRREG®.
  • Pastovus šviežio oro padavimas per aktyvuotą anglies filtrą ir UVC dezinfekciją.
  • Vidaus apšvietimas su "DX LED Premium" šviesos juostele, kuri integruota šoninėse sienose, kad būtų kuo geriau apšviesti korpuso tūrinį. Šviesos spektras neturi ultravioletinių spindulių.
  • Atitirpimo automatika.
  • Optinė ir akustinė signalizacija.
  • Užrakinamos durys.
  • Magnetinis durų pritraukėjas.
  • Rankenos pusė laisvai pasirenkama.
  • SmartAging®- technologija. Integruotos SmartAging® technologijos dėka, galima lengvai brandinti vieno mygtuko paspaudimu: mėsą, kumpį, žuvį, dešras, sūrį, žoleles, makaronus.

  • Pakrovimo kiekis
  • Maksimali apkrova iki 20 kg kai supjaustyta ant grotelės arba 2 nugarinės, kurių kiekvienos ilgis yra iki 0,5 m. Ant vienos pakabos galima pakabinti ne daugiau kaip 20 kg.
  • Lentynų kiekis  -  2 vnt.
  • Maksimalus vienos lentynos apkrovimas - iki 20 kg.

  • Paskirtis ir darbo aprašymas:
  • Jautienos kokybė keičiasi ją brandinat – laikant tinkamoje aplinkoje ilgą laiką. Brandinimas gali vykti nuo 3 - 4 savaičių iki keliolikos mėnesių. Sausas brandinimas – tai senas tradicinis austrų – vokiečių mėsos paruošimo būdas, įamžinantis gilias Alpių tradicijas. Kad paruošti puikų steiką, nereikia ypatingo mėsos paruošimo būdo. Iš gerai subrandintos mėsos, pagaminsite geriausią, skaniausią ir sultingiausią steiką, kokį tik galima iškepti. Geriausiai jautiena bręsta prie santykinės oro drėgmės 85%  ir  +2 C temperatūroje.

  • Dry Ager spinta tinka brandinti ne tik jautienai, joje galima puikiai subrandinti dešras, kumpius ar kitus mėsos gaminius.
  • Brandinimo procesas turi savo taisykles. Jis negali būti per greitas, kad "neužsidarytų" mėsos paviršius, per kurį vyksta “kvėpavimas”. Bet negali būti ir per lėtas, kad nepradėtų gesti mėsos vidus.

Brandinta mėsa – pasidaryk pats


Pagrindiniai klausimai, kurie iškyla žmogui planuojančiam brandinti mėsą  :  
-    ar galimą brandintos mėsos pasigaminti pačiam,
-    kurį mėsos brandinimo būdą išsirinkti,
-    su kokia įranga brandinti ir kur ją įsigyti,
-    kokią mėsą galima brandinti,
-    kokiomis sąlygomis ir kiek laiko brandinti,
Brandintos mėsos nesunkiai galime pasigaminti tiek namų sąlygomis, tiek ir viešo maitinimo ar mėsos perdirbimo įmonėse. Pradžioje, įvertindami savo galimybes, pasirenkame pigesnį arba brangesnį mėsos brandino būdą.
 Pats paprasčiausias ir pigiausias yra “drėgnas brandinimas”.  Mėsa brandinama įprastuose vakuuminiuose maišeliuose laikant ją buitiniame šaldytuve. Šis brandinimas vadinamas drėgnu brandinimu. Geresnis būdas yra mėsą brandinti specialiuose mėsos brandinimui skirtuose maišeliuose, kurie, deja, brangesni už įprastus vakuuminius maišelius. Tokie maišeliai praleidžia drėgmę iš mėsos į išorę, bet atgal į maišelį drėgmės nepraleidžia. Procesas gali vykti įprastame šaldytuve arba specialioje sauso brandinimo spintoje. Naudojant drėgno brandinimo būdą reikia įsigyti vakuuminį pakavimo aparatą ir maišelių. Šiuo metu išpopuliarėjo ir atpigo be kameriniai vakuumavimo aparatai, kurie yra lengvi ir patogūs buitiniam naudojimui. Papildomai reikia įsigyti vakuuminių arba brandinimo maišelių. Renkantis maišelius svarbu pasidomėti ar jie skirti be kameriniams vakuumavimo aparatams, nes kitu atveju užvakumuoti nepavyks.
Drėgno brandinimo pranašumas yra jo paprastumas. Tačiau tokios mėsos skonis skiriasi nuo sausai brandintos mėsos. Didelė dalis bakterijų, o ypač pieno rūgšties, drėgno brandinimo metu išlieka aktyvios. Gaunama kitokia mėsos struktūra nei sauso brandinimo būdu.
Pats tikriausias šviežios mėsos brandinimo būdas yra „sausas brandinimas“.  Dažnai vartojama angliška sauso brandinimo išraiška - „Dry Ager“ .  Brandinimas vyksta specialiai sausam brandinimui pritaikytuose spintose arba kamerose. Kad brandinimo procesas vyktu sėkmingai,  svarbiausia sąlyga yra šviežia ir švari mėsa ir sterili bei nuo bakterijų izoliuota aplinka. Spintoje arba kameroje yra stabiliai palaikoma vidaus temperatūra ir drėgmė. Spintos viduje būtina oro kaita. Šviežias oras imamas iš aplinkos ir patenka į vidų per aktyvuotos anglies filtrus. Tam tikras kiekis „gerųjų“ bakterijų ir grybelių aktyvuojasi ir ima veikti. Prie šių sąlygų ima vykti mėsos brendimo procesas, kuris prasideda mėsos paviršiuje ir skverbiasi gilyn. Mėsa  į spintą talpinama nevakuumuota. Geriau mėsą kabinti dideliais gabalais ir su kaulais, bei su riebaliniu paviršiniu sluoksniu. Dažniausiai mėsa kabinama ant pakabos šaldytuve, tačiau gali būti sudedama mažesniais gabalais ant lentynų.
Sausam brandinimui reikia įsigyti sauso brandinimo spintą arba kamerą. Spintos yra įprastinio šaldytuvo dydžio ir naudojamos buityje arba restoranų salėse, nes gražiai atrodo ir todėl sukelia klientų susidomėjimą. Kameromis vadiname gerokai didesnės talpos spintas, kurių dydis parenkamas pagal užsakovo pageidavimą. Jos montuojamos užsakovo gamybinėse patalpose. Dažniausiai kameros įsigyjamos komercinei veiklai vykdyti, nes jose galima laikyti didesnius brandintos mėsos kiekius. Viena iš priežasčių kodėl brandintos mėsos rinkoje nėra daug o ir esama yra brangi, tai todėl, kad brandinimas ilgai užtrunka, o didesniems kiekiams mėsos reikia daug kamerų ploto.  Tai yra rimta priežastis pradėti brandinti mėsą pačiam.
Medžiotojai naudoja dar vieną mėsos brandinimo būdą, kada žvėrys talpinami į šaldytuvą su kailiu. Tokiu atveju naudojamas įprastas šaldytuvas arba kamera. Tik ji turi turėti kabyklą žvėrims sukabinti. Akivaizdu, kad tokioje kameroje neįmanoma pasiekti reikiamo brandinimui sterilumo, tačiau kailis apsaugo didžiąją dalį mėsos nuo bakterijų.  Taip žvėrys laikomi nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Griežtos metodikos tokios rūšies brandinimui rasti nepavyko.  Brandinimo laikas ir gaunamas rezultatas nustatomas individualiai.  
Žvėrių su kailiu brandinimui reikia įsigyti šaldytuvą su jame įmontuotu vamzdžiu – pakaba.
Dažnai užduodamas klausimas kokia mėsa tinka brandinimui. Brandinti galima visų kanopinių gyvulių mėsą. Populiariausia brandinti jautieną. Fermentacijos procesai vyksta iki 6 savaičių. Jei norime gauti pilnai subrandintą mėsą reikia išlaikyti visą brandinimo periodą. Jei mėsą naudosime iškart po brandinimo, jau po 4-5  savaičių turime skanią subrendusią jautieną. Bent jau aš valgydamas nepastebiu skirtumo tarp 4 ir 6 savaičių brandintos mėsos. Tačiau pilnai subrandinta mėsa geriau laikosi užvakuumuota ir užšaldyta. Vokiečiai tvirtina, kad pilnai subrandintos jautienos kepsniai vakuumuoti ir giliai užšaldyti po trijų ! metų atšildyti ir iškepti nesiskiria nuo šviežiai subrandintų kepsnių. Negaliu to patvirtinti asmeniniu patyrimu, nes dar neturiu tiek laiko išlaikytos šaldiklyje mėsos.
Brandinti tinka žvėrieną, avieną, arklieną ir net kiaulieną. Tūrėdami brandinimo spintą, pakabinkite kiaulės šonkaulius ir išlaikykite juos 4 savaites. Po to galima kepti šonkaulius net be marinavimo. Tik pabandžius galima įvertinti tokių šonkaulių nepaprastą skonį.
Belieka atsakyti i klausimą, kaip mėsa bręsta. Mėsos brandinimui reikia stabilios aplinkos, +1 C /+ 2 C temperatūros ir apie 80 % santykinio oro drėgnumo. 

MT520-01-006-2

Specifinė nuoroda

Panašios prekės

(Yra 16 kitos prekės toje pačioje kategorijoje)

Naujos Paskyros Sukūrimas

Jau turite paskyrą?
Prisijunkite Arba Atstatykite Slaptažodį